1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

حمام گرفتن بعد از عمل

PDFچاپنامه الکترونیک

حمام گرفتن بعد از عمل

اگر زخم محل عمل جراحی بخیه شده باشد بعد از 48 ساعت ( دو روز ) می توان استحمام کرد و تماس آب با محل زخم هیچ منعی ندارد زیرا طی این مدت لایه نازکی از سلول سطح زخم را می پوشاند و زخم غیر قابل نفوذ به آب وباکتری میگردد.

استحمام با وجود نخ بخیه بلامانع است ، ولی اگر پانسمان را باز کرده و از زخم خونریزی مشاهده کردید حمام نگیرید و مجدد پانسمان استریل روی زخم قرار دهید .

توجه داشته باشید که جهت استحمام از دوش استفاده کرده و فقط با صابون و شامپو به آرامی دوش بگیرید .

اگر زخم محل عمل جراحی بخیه نشده باشد بر اساس اینکه چه نوع زخمی میباشد ( تمیز ، آلوده  یا چرکی ) شستشو و نوع پانسمان آن متفاوت خواهد بود که طبق نظر پزشک اقدام گردد.

حمام گرفتن روزانه با زخم مزمن و باز و ورود آب به داخل زخم مزمن ( زخم بیش از یک ماه) نه تنها مشکلی ایجاد نمیکند بلکه به بهبودی زخم کمک میکند. در این موارد بهتر است از شامپو بچه جهت استحمام استفاده شود.

هر گونه سوالی در این زمینه دارید از طریق ایمیل این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید مطرح کنید.

بازنگری : آذر ماه 1398

جراحي عروق

 

آدرس مطب :  مشهد میدان بيمارستان امام رضا (ع)  - ابتدای خیابان رازی – ساختمان پزشکان رازی تلفن مطب:   38553575 (9851+)

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به دکتر حسن راوری می باشد و هرگونه کپی برداری از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright (C) 2012 by http://www.Rahefardaco.ir. All Rights Reserved .

 ravarih@mums.ac.ir     hassanravari@yahoo.com