1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

علائم واريس چه ميباشند؟

PDFچاپنامه الکترونیک

علائم واريس چه ميباشند؟

 

در این بیماری رگهای واريسي (آبي تيره) ورم کرده وپيچ پيچ درزير پوست ديده ميشود.علائم این بیماری به شدت بیماری و میزان مراقبت فرد مبتلا متفاوت است.

بعضي از بيماران بجز ظاهر آن که گاهی اوقات آزار دهنده است علامت دیگری ندارند.علائم خفيف شامل :سنگيني واحساس سوزش ودرد در پاها ميباشد.علائم با ايستادن يا نشستن براي مدت طولاني بدتر ميشود . به تدریج تورم در پاها و مچ بوجود مي ايد .خارش روي وريدها هم ممکن است  ديده شود .

علائم جدي تر شامل :تورم شدید و درد ساق بعد از نشستن يا ايستادن طولاني مدت و تغييرات پوستي شامل :تغيير رنگ ،خشکي،نازک شدن پوست،التهاب و پوسته شدن ديده مي شود.بازشدن زخمها يا خونريزي پس از آسيب جزئي نیز ممکن است ديده شود.

درصورتی که خون داخل وریدها لخته گردد ، درد شدید ایجاد شده و ورید مبتلا کاملا صفت ودردناک میگردد.

در بعضي بيماران رگهاي واريسي ممکن است نشانه اي از انسداد در رگهاي عمقي تر باشد که ترومبوز عروق عمقي ناميده مي شود که ضرورت دارد توسط جراح عروق معاینه و تصمیم گیری شود.

تورم با فعالیت روزانه و ایجاد لکه های قهوه ای رنگ در اطراف مچ پا و به تدریج زخم ناحیه ساق پا از علائم طولانی مدت واریس و یا به تعبیری عوارض واریس است.

در این مرحله درمان بسیار مشکل تر و طولانی تر خواهد بود.

هر گونه سوالی در این زمینه دارید از طریق ایمیل این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید مطرح کنید.

بازنگری : آذر ماه 1398

جراحي عروق

 

آدرس مطب :  مشهد میدان بيمارستان امام رضا (ع)  - ابتدای خیابان رازی – ساختمان پزشکان رازی تلفن مطب:   38553575 (9851+)

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به دکتر حسن راوری می باشد و هرگونه کپی برداری از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright (C) 2012 by http://www.Rahefardaco.ir. All Rights Reserved .

 ravarih@mums.ac.ir     hassanravari@yahoo.com