1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

پاسخ به سوالات رایج

PDFچاپنامه الکترونیک

سوال 1 : میشه لطف کنین هزینه عمل رو بگین ؟ آزاد و با دفترچه  بیمه

پاسخ 1 : من بابت عمل جراحی هزینه  و حق الزحمه در مطب دریافت نمی کنم .

هزینه عمل در هزینه بیمارستان طبق تعرفه همان بیمارستان است.

من در بیمارستان پاستورنو ( خصوصی )  و بیمارستان رضوی ( خصوصی ) عمل میکنم.

میزان هزینه با توجه به نوع بیمارستان ، آزاد یا بیمه و همچنین نوع بیمه متفاوت است. لذا میزان هزینه را از حسابداری همان بیمارستان  بپرسید. فقط کد عمل را باید از اینجانب بگیرید.

 

سوال 2: شما عمل سمپاتکتومی  برای تعریق دست  رو بسته (با دوربین ) یا بصورت باز انجام میدین ؟

پاسخ 2: بصورت بسته (با دوربین ) انجام می دهم.

سوال 3: بعد از عمل سمپاتکتومی  برای تعریق دست  عرق دست بطور کامل از بین می رود ؟

پاسخ 3: بلی

سوال 4: مدتی است که مبتلا به لخته خون در پا شده ام و تحت نظر پزشک وارفارین مصرف میکنم. سوال من اینست، این بیماری سرانجام خوشی دارد یا همچنان باید با آن مدارا شود. راهنمایی بفرمایید؟

پاسخ 4: اگر بعد از عمل یا بدنبال مصرف قرص ضد بارداری  دچار لخته خون در پا شده اید معمولا مدت شش ماه  مصرف وارفارین کافی است، اگر دقیق و منظم پیگیری نمایید معمولا عارضه ای ندارد.

 

سوال 5 : بدلیل لخته خون در پا مبتلا به آمبولی ریه شده ام تا چه زمانی باید وارفارین مصرف کنم؟

پاسخ 5 : معمولا بعد از آمبولی ریه مدت یک سال  مصرف وارفارین کافی است. بجز در موارد کمبود فاکتور ضد انعقاد یا ابتلای به کانسر

سوال 6 : آیا ورزش تاثیری بر واریس دارد ؟

پاسخ 6 : ورزش بصورت نرمش و پیاده روی به مدت 30 دقیقه در روز بسیار خوب وبرای واریس کمک کننده است . ورزش شنا  بهتر از پیاده روی است ولی سونا و

جکوزی مناسب نیست.  ورزشهای قدرتی همچون کار با وزنه برای  واریس مضر است.

 

سوال 7 : بفرمایید از انواع جوراب چه مارکی  تهیه کنم؟

پاسخ 7 : جوراب مارک سیگ واریس  ساخت کشور سوئیس

 

سوال 8 : من مبتلا به ادم در هر دو پا تا ناحیه قوزک هستم و متاسفانه از انجاییکه درتهران زندگی می کنم امکان ویزیت توسط شما را ندارم. درخواست داشتم لطف بفرمایید یک پزشک حاذق در این خصوص در تهران معرفی فرمایید.

پاسخ 8 : میتوانید به بیمارستان سینا تهران آقایان دکتر ظفرقندی ، دکتر معینی و دکتر سلیمی مراجعه کنید

 

سوال 9 : مادر من دچار لخته شدن خون در ورید عمقی شدند و بعد از بستری حالامدت دوماه هست که وارفارین استفاده می کنند آیا حالشون کاملا خوب خواهد شد؟

 

پاسخ 9 : بیماری لخته شدن خون در ورید عمقی بجز چند روز اول خطرناک نیست. ولی مراقبت لازم دارد اول اینکه وارفارین را حداقل به مدت 6 ماه با کنترل آزمایش ادامه دهند ، دوم اینکه از ایستادن ونشستن طولانی خودداری کنند، سوم اینکه از باند کشی برای پاها تا ناحیه زانو هنگام راه رفتن استفده کنند و هنگام استراحت پاها 30 درجه بالاتر نگه داشته شود.

 

سوال 10 : برادر من هفته گذشته عمل شکمی  انجام داده.بخیه را کی باید بکشند؟

 

پاسخ 10 : زمان کشیدن  بخیه در آدرس زیر:

http://www.doctorravari.com/index.php/1391-01-13-19-12-12/36-1391-01-13-19-20-08.html

سوال 11 : دوستم مدتی است که از بالای قوزک پاش ورم می کنه و اخیرا تا بالای پا هم این ورم کشیده میشه که فقط هم این ورم شامل پای  راستش میشه می خواستم راه حل درمان را برایم بنویسید

 

پاسخ 11 : با توجه به اینکه یک پا درگیر است میتواند به علت بیماری وریدی یا لنفاوی باشد باید توسط جراح عروق معاینه شوند .

سوال 12 : خواستم بدونم مصرف آمینو اسید(مکمل بدنسازی) با وارفارین تداخل داره؟ میتونم از مکمل های پروتینی مجاز داروخانه ای مصرف کنم؟

پاسخ 12 : مصرف هر نوع مکمل با وارفارين ممنوع است

سوال 13 : من واریس دارم و به خاطر این که میگن درمان قطعی نداره نمیام دکتر اما الان بدتر شده آیا راهی برای بهتر شدن ظاهر پا و کم شدن درد وجود دارد؟

 

پاسخ 13 : واریس درمان دارد . ساکن کدام شهر هستید که جراح عروق نزدیک شما را معرفی کنم.

 

سوال 14 : مدتيست كه حس ميكنم رگهاي پاهايم نمايانتر شده اند و تعدادي عروق مويرگي كبود و آبي رنگ روي آنها بوجود آمده.آيا اينها نشانه ابتلا به واريس است؟ به چه پزشكي مراجعه كنم؟

 

پاسخ 14 : بلی مبتلا به واریس شده اید و باید به فوق تخصص جراحی عروق مراجعه نمایید

سوال 15 : چند ماه پیش متوجه رگهای ریز قرمز رنگی روی پوست اندام تحتانی خصوصا ران و همچنین روی بازوهایم شدم . از محول موضعی ماینوکسیدیل و داروی موضعی دیگری که ترکیبی از پودر پروژسترون و محلول الکلی جهت ریزش مو استفاده نموده ام آیا استفاده این دو دارو خصوصا محلول پروژسترون ممکن است دلیل تلانژکتازی شده باشد؟

 

پاسخ 15 : بطور قطع عامل آن داروی موضعی حاوی پروژسترون است

هر چه سریعتر آنرا قطع کنید و فقط از کرمهای مرطوب کننده فاقد  ماده نگهدارنده استفاده کنید

وریدهای تلانژکتازی به تدریج از بین میروند


سوال 16 : رگهای پشت پای من چندساله به طور خفیف برجسته شده پادردم وتازه داره زیاد میشه وخصوصا وقتی راه میرم رفتم دکتر سه تا آمپول شل کننده عضلات زد حدود یه ماهی خوب بودم اما بعد باز درد شروع شده.به نظر شما من چه باید بکنم؟

 

پاسخ 16 : درمان واریس آمپول شل کننده عضلات نیست . باید توسط جراح عروق معاینه شوید.

 

سوال 17 : بنده به صورت وراثتي به مشكل تعريق كف دست مبتلا ميباشم و در خانواده ما اين موضوع شايع است  سن من  37 سال ميباشد و در مواقع استرس اين موضوع شدت مي يابد . به دليل مسائل شغلي با افراد زيادي روزانه در تماس هستم كه مجبورم با آنها دست بدهم و اين موضوع مشكلاتي را براي اينجانب بوجود آورده است  از برخي  داروهاي موضعي كف دست استفاده كرده ام ولي نتيجه اي ندارد  و دنبال راه علاج قطعي هستم لطفا" در خصوص  هزينه عمل و مدت بستري و عوارض آن و  نحوه مراجعه به مطب و وقت مناسب براي عمل مذكور...


پاسخ 17 : عمل با دستگاه توراکوسکوپی وبا ایجاد یک برش 1 سانتی و یک برش نیم سانتی انجام می شود

لذا عوارض آن بسیار کم میباشد. فقط تعریق جبرانی ممکن است در حدود 30 درصد موارد رخ دهد

تعریق جبرانی به این صورت است که عرق کف دست خشک می شود ولی عرق ناحیه شکم و قفسه سینه ممکن است در 30 درصد موارد زیاد شود

هزینه عمل وابسته به این است که در بیمارستان دولتی یا خصوصی انجام شود و نوع بیمه شما چه باشد

سوال 18 : لطفا در خصوص استفاده از جوراب واریس در زمان ورزشهایی چون دوچرخه سواری و یا پیاده روی راهنمایی فرمائید؟

پاسخ 18 : هنگام دوچرخه سواری و پیاده روی جوراب واریس باید پوشیده شود.


سوال 19: در حال حاضر بیماری لنف ادم در ناحیه پای  چپ  دارم تحت درمان پزشک هستم سوال 19 : جهت درمان بیماری من یک جفت جو راب تجویز کردن هم اکنون 8ماهه باردار می باشم آیا این بیماری برای من و بچه در شکمم ضرری دارد و اگر دارد چه درمانی  را انجام دهم ؟

پاسخ 19 : لنف ادم برای شما و فرزندتان هیچگونه ضرری در دوران بارداری ندارد ولی لازم است در سه ماهه آخر بارداری هنگام خواب روی دست چپ بخوابید و هنگام راه رفتن و فعالیت روزانه جوراب مخصوص را بپوشید.

 

سوال 20 : اینجانب بیش از یک سال است که داروی وارفارین مصرف میکنم و تعویض دریچه قلب انجام دادم اکنون قصد ازدواج دارم  سن اینجانب سی سال می باشد آیا می توانم باردار شوم ؟

پاسخ 20 : باید وارفارین را قطع و در تمام دوران بارداری بجای وارفارین روزی یک آمپول انوکساپارین

بصورت زیر جلدی تزریق کنید. مصرف وارفارین در دوران بارداری ممنوع و باعث ناهنجاری مادرزادی در جنین می شود.

 

سوال 21 : در مشهد جوراب واریس را از کجا تهیه کنم ؟

پاسخ 21 : نماینده جوراب سیگ واریس سوئیس در مشهد کالای پزشکی سعید در خیابان چمران سه راه جم است

توجه گردد که جوراب استاندارد واریس در داروخانه ها وجود ندارد.

سوال 22 : من دختري هستم 26 ساله كه دچار تعريق بيش از حد كف دست و پا و زير بغل هستم. حدود يك سال پيش تزريق آمپول بوتاكس به تجويز دكتر ....... انجام دادم ولي تاثيري نداشت،ميخواستم بدونم عوارض سمپاتکتومی چه اندازه هست ؟

پاسخ 22 : اگر تعریق دست شما به حدی است که با دارو کنترل نمی شود عمل سمپاتکتومی با میزان موفقیت تقریبا کامل همراه است ولی باید توجه کرد که هر عمل ممکن است عارضه داشته باشد شایعترین عارضه این عمل تعریق جبرانی است که تعریق دست وزیر بغل از بین میرود ولی در حدود سی درصد موارد تعریق ناحیه قفسه سینه و شکم بیشتر می شود.

 

سوال 23 : من دراصفهان زندگی میکنم و دخترم مبتلا به ادم لنفاوی است به کجا مراجعه کنم؟

پاسخ 23 : در اصفهان به جراح عروق آقای دکتر ساروخانی مراجعه کنید ایشان در بیمارستان دانشگاهی مشغول به کار هستند.

 

سوال 24 : مادر من  25 روز قبل تحت عمل جراحی زانو  قرار گرفت .بعد از عمل پای او ورم کرده  علت چیست ؟

پاسخ 24 : ممکن است دچار لخته شدن خون در سیاهرگها شده باشند لذا حتما به پزشک خود مراجعه کرده تا در صورت نیازداپلر رنگی درخواست گردد.

 

سوال 25 : من خانمی 45 ساله هستم که مدتی است دچار خواب رفتن  هر دودست در هنگام خواب و همینطور در برخی حالات در هنگام بیداری شده ام لطفا راهنمایی بفرمایید.

پاسخ 25 :  این علائم میتواند ناشی از بیماری سندرم تونل کارپ یا سندرم خروجی قفسه صدری باشد که باید توسط جراح عروق معاینه شوید.

سوال 26 : من 37 ساله هستم و شغلم برنامه نویسی می باشد و به دلیل شغلم در روز بیش از 8-9 ساعت پشت میز مینشینم و مدتی هست که کمی بالاتر از مچ پاهایم همینطور در قسمت ران پا مویرگهای ریز بنفشی نمایان شدهآیا من دچار بیماری عروق شدم یا اینکه این مشکل همان واریس است و اینکه نزد چه دکتری باید مراجعه کنم؟

پاسخ 26 : این علائم میتواند ناشی از  نارسایی وریدهای سطحی یا وریدهای عمقی باشد تشخیص با داپلردقیق امکان پذیر است به جراح عروق مراجعه کنید.

سوال 27 : کار من به گونه ای است که کل روز پشت میز و روی صندلی هستم و اکثر اوقات شبها پا درد دارم وقتی پا ها را روی سطح بلندتر قرار می دهم این درد کمتر می شود.علائمی از واریس روی پایم نیست.آیا می توانم برای پیشگیری از جوراب واریس با فشار کم استفاده کنم ؟

پاسخ 27 : بلی ، بطور قطع جوراب واریس کلاس یک فشار و سایز مناسب بسیار کمک کننده است.

سوال 28 : من ساکن تهران هستم و الان نمیتوانم مشهد بیایم لطف کنید  جراح عروق در تهران را به من معرفی کنید ؟

پاسخ 28 : جناب آقای دکتر ظفرقندی جناب آقای دکتر معینی و جناب آقای دکتر سلیمی در بیمارستان سینا

 

سوال 29 : اگر مشخص شد که به دلیل مشکل انعقادی باید برای همیشه وارفارین  مصرف کنم باز هم برای حاملگی درهر زمانی مشکلی ندارم؟

پاسخ 29 : می توانید حامله شوید ولی باید قبل از حامله شدن قرص را قطع کنید ، در دوران بارداری مصرف وارفارین ممنوع است.

30-آیا امکان عود واریس بعد از عمل جراحی وجود داره؟

اگر حذف رگ واریسی انجام شده باشد ( با دستگاه استرپینگ ) عود ندارد. فقط احتمال دارد که بطور نادر دو عدد ورید اصلی در پا باشد ولی یکی حذف نشده باشد.

ولی در عمل با لیزر و با رادیوفرکوئنسی چون ورید حذف نمیگردد احتمال عود اندکی ( کمتر از 5 درصد ) وجود دارد.

31- مدتی هست که رگهای ریز قرمز و سیاه در پشت زانو و ران و کمی بر روی باسن دارم که دردناک هستن  میخواستم بپرسم آیا جورابی که باید استفاده کنم باید تا ران باشد یا به شکل جوراب شلواری باشد؟چون این رگهای ریز بر روی باسن هم هست.

با توجه به وسعت واریس  بخصوص درگیری ناحیه باسن ضروری است قبل از استفاده از جوراب واریس داپلر رنگی  از سیستم وریدی اندام تحتانی و لگن انجام دهید. ممکن است اختلال در تخلیه وریدی در ناحیه لگن باعث بروز واریس شده باشد که درمان آن متفاوت است.

 

32-آيا کلينيک  شما بيماران مبتلا به  لنف ادم  پس از سرطان پستان را پذيرش مي کند؟

 

بلی

 

33- سلام دکتر جان من 24 ساله اهل اردبیل هستم واز تعریق شدید دست بسیار رنج میرم به طوری که دست و پا هام خیلی عرق میکنن و از زیر بغلم عرق مثل آب چکه میکنه  اگه امکانش هست منو در این مورد بیشتر راهنمایی کنید ؟

تشریف ببرید شهر رشت و به آقای دکتر همتی  ویا آقای دکتر باقی جراحان عروق رشت مراجعه کنید.

34- انگشتهای دستهایم تغییر رنگ و ورم هم ندارد ولی احساس سرد بودن در انگشتانم را دارم و احساس خواب رفتگی و  درد مخصوصا  شبها  رو دارم . من ساکن کرج هستم چه کنم ؟

باید توسط پزشک جراح عروق معاینه شوید.در کرج جراح عروق نداریم ولی میتوانید به تهران بیمارستان سینا در خیابان امام خمینی مراجعه کنید .

 

35- بیماری من دی وی تی میباشد . دو هفته است که وارفارین مصرف میکنم .چیزی که باعث نگرانیم شده این است که حدود دو سه روز است بالای ران پایم در نزدیک کشاله رانم یک توده سفت ایجاد شده لطفا راهنمایی فرمایید.

سریعا به پزشک خود مراجعه کنید . باید آزمایش سیستم انعقادی انجام دهید. ممکن است دوز یا میزان دارو بیش از حد نیاز بوده و خونریزی کرده باشد.

36- من بطور مادر زادی در پشت پای چپم دارای یک ماه گرفتگی با وسعت تقریبا ۳۰*۳۰ سانت میباشم. در ضمن پشت زانوی همین پام رگ هام کاملا برجسته است . چه اقدامی انجام بدم و ایا لازمه این خال برداشته بشه... ؟

این ضایعه عروقی نیاز به بررسی دارد . باید به جراح عروق مراجعه کنید.

 

 

 

37- من 29 سال دارم  چند وقت پیش متوجه ناتوانی در دست چپ شدم. پس از گرفتن نوار عصب نتیجه سندرم تونل کارپال رو نشون داد. میخواستم بدونم آیا ما متخصص دست داریم که بهش مراجعه کنم یا اگر نه به چه نوع متخصصی باید مراجعه کنم؟

عمل جراحی سندرم تونل کارپال توسط جراح دست ، جراح عروق ، جراح اعصاب و ارتوپد انجام می پذیرد. به یکی از این گروه پزشکان مراجعه کنید.

 

38- سلام ببخشید جوراب های واریسی که از مچ شروع میشن چه مزیت یا عیبی نسبت به اونایی که پنجه فقط بازه دارن؟

جورابهایی که از مچ شروع می شوند سبب ورم در ناحیه مچ به پایین و پشت پا می شوند .لذا از نظر علمی جورابهای استاندارد  جوراهایی هستند که پنجه آن باز است .جورابهایی که از مچ به بالا است غیر علمی هستند.

اگر انگشتان پا را بگیرد غیر علمی نیست فقط تحمل آن سختتر است و فشار به پنجه باعث درد در انگشتان میشود

 

 

39- آيا اسپري ضد واريس برای درمان واريس خوبه؟

اسپری ضد واریس صرفا جنبه تبلیغات وتجارت است و مورد تایید هیچ نهاد علمی نمیباشد.

اثر آن موقت و ممکن است با عارضه همراه باشد بدلیل آنکه مواد بکار رفته در آن غیر علمی و مضر میباشد.

40- جورابهاي درماني واريس رده 500 خوبند؟چون نمونه ديگه سيگواريس گرفتم بعد 3ماه شل شدند .

جوراب واریس رده 500 درشت بافت است وطول عمر طولانی تری دارد

بدلیل شکل و ضخامت بیشتر  معمولا برای خانها کمتر قابل تحمل است

41- پزشک جراح عروق در استان مازندران معرفي کنيد.

در شهر ساري آقايان دکتر داوودي و دکتر فرسويان

42- آيا حجامت براي بيماري واريس خوب است؟

به هيچ عنوان توصيه نمي شود به دليل اينکه نه تنها مشکل اوليه حل نمي شود بلکه سبب خونريزي وسيع خواهد شد.

43- وارفارين مصرف مي کنم و قصد عمل جراحي دندان دارم چه بکنم؟

بايد طبق دستور خاص وارفارين يک هفته قبل از عمل قطع و داروي جايگزين ضد انعقاد مصرف کنيد و بعد از عمل مجدد شروع شود.(دستور آن را از پزشک مربوطه بگيريد)

44- داروي rivaroxabanچيست؟

نسل جديد داروي ضد انعقاد است که خطر خونريزي کمتري دارد.

45- آیا قرص داکسيوم براي بيماران وريدي خوب است؟

اين قرص ترکيب گياهي است  و اثرات آن تائيد نشده است.

46-بدن من بدون هيچ گونه ضربه اي گاهگاهي دچار کبودي مي شود چکار کنم؟

بايد معاينه شده و آزمايشات انعقادي انجام دهيد.

47- جراح عروق در شهر اهواز معرفي کنيد.

جراحان عروق اهواز آقايان دکتر عالمشاه و دکتر نظري هستند.

48- آيا داروي آنژيو پارس برا ي زخم ديابت خوب است؟

داروي آنژيو پارس بصورت پماد و کپسول است در زخم پاي ديابتي که ترميم آن تاخير دارد و عفوني نمي باشد و نيازي به بازسازي عرو قي ندارد مفيد است.

49-براي پيوند انگشت قطع شده چقدر زمان داريم؟

اگر در شرايط مناسب حمل شود در مورد انگشت تا 12 ساعت نيز پيوند آن ميسر است.

50-دود سيگار يا دود قليان کدام بيشتر ضرر دارد؟

هر دو مضر است و ليکن ضرر دود قليان بيشتر است.

51-در صورتي که به هيچ عنوان نتوانيم از بيمار دياليز رگ جهت تزريق بگيريم آ يا مي تونيم از کاتتر همودياليز استفاده کنيم؟

در موارد ضروري بله وليکن بصورت روتين نبايد استفاده شود و مختص همودياليز است.

52-چرا نبايد وارفارين را بدون هپارين شروع کرد؟

زيرا سبب نکروز پوستي مي شود و اثر معکوس دارد.

53- علائم تومور جسم کاروتيد چيست؟

توده بدون درد قسمت کنار گردن

54- اگر بعد از آنژيوکت محل آن کبود و متورم شود علت چيست؟

علت آن پاره شدن وريد و يا آسيب به سرخرگ مجاور آن است.

55-جراح عروق در استان کرمان معرفي کنيد.

جراح عروق کرمان آقاي دکتر مهرداد واحديان هستند.

56-من ساکن کردستان هستم جراح عروق نزديک را معرفي کنيد.

در حال حاضر استان کردستان جراح عروق ندارد ،جراح عروق شهر کرمانشاه آقاي دکتر صادقي هستند.

57-چه موقع زخم پاي ديابتي بايد حتماً به جراح عروق معرفي شود؟

وقتي که نبض اندام ضعيف شده و يا قابل لمس نيست.

58-براي پاک کردن ماده شيميايي چه موقع از آب استفاده کنيم و چه موقع آب ممنوع است؟

اگر ماده شيميايي محلول است از آب فراون استفاده شود ولي اگر ماده شيميايي بصورت پودر است استفاده از آب ممنوع است.

59-من مادرم مبتلا به واريس است و در محيط کار مجبورم مدت طولاني يا ايستاده باشم و يا بنشينم. آیا براي جلوگيري از واريس جوراب واريس خوب است؟

بله اگر فشار مناسب و سايز مناسب و نوع استاندارد باشد جهت جلوگيري از واريس مناسب است.

60- آيا قطع عصب در تعريق دست مشکلي ايجاد نمي کند؟

خير چون اين عصب فقط مسئول تعريق دست و زير بغل است.

61-من ساکن قزوين هستم جراح عروق نزديک به من معرفي کنيد.

در حال حاضر شهر قزوین جراح عروق ندارد ،در شهر زنجان جراح عروق جناب آقاي دکتر مناني هستند.

62-من مبتلا به دي وي تي شده ام.تا چند ماه بايد قرص وارفارين مصرف کنم؟

مدت مصرف وارفارين وابسته به علت ايجاد دي وي تي و محل آن از 3 ماه تا آخر عمر متفاوت است.تحت نظر پزشک باشيد.

63- آیا برای تعریق زیر بغل مثل کف دست عمل سمپاتکتومی موثر است؟

بله

64- عمل سمپاتکتومی برای تعریق دست را یکطرفه یا دوطرفه توصیه می کنید

در افراد راست دست که نگران عارضه تعریق جبرانی هستند، عمل یک طرفه را توصیه میکنم.

65- ایا جایگزین داروی وارفارین در دراز مدت که نیاز به انجام آزمایش نباشد داروئی وجود دارد؟

بله داروی ریواروکسابان است.

جراحي عروق

 

آدرس مطب :  مشهد میدان بيمارستان امام رضا (ع)  - ابتدای خیابان رازی – ساختمان پزشکان رازی تلفن مطب:   38553575 (9851+)

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به دکتر حسن راوری می باشد و هرگونه کپی برداری از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright (C) 2012 by http://www.Rahefardaco.ir. All Rights Reserved .

 ravarih@mums.ac.ir     hassanravari@yahoo.com